Gra szkoleniowa

Puzzle – Siła założeń

Kreatywne wychodzenie ze schematów

Zadanie w Sile założeń jest proste - ułożyć wszystkie elementy układanki w taki sposób, aby do siebie idealnie pasowały. To z pozoru łatwe zadanie pozwala zgłębić i zakwestionować schematy myślenia oraz wypracować umiejętność wychodzenia poza owe schematy. Ćwiczenie pozwala doświadczyć tego, jak ludzie nieświadomie podążają za swoimi założeniami i odkryć, że czasami trzeba podważyć głęboko zakorzenione przekonania, które ograniczają kreatywne i innowacyjne myślenie. Aby osiągnąć sukces w ćwiczeniu, trzeba wykazać się pewnością siebie, odwagą i pomysłowością.

Wykorzystywane jest w warsztatach z rozwiązywania konfliktów oraz innowacyjnych procesów myślenia, nawyków, kreatywności, bardzo dobrze sprawdza się na szkoleniach z obsługi trudnego klienta . Uświadamia, jak ograniczamy swoje myślenie i odrzucamy możliwości, jeśli nie pasują do naszych przyjętych wzorców.

Dla kogo

Zadanie przeznaczona dla tych którzy chcą przełamać wewnętrzne blokady myślenia, stać się bardziej kreatywnymi, a także dla osób, które czują że w swojej pracy popadają w stagnacje, działając nawykowo. Polecane działom kreatywnym, promocji, marketingu, PR i HR, a także biurom na co dzień pracujących z klientem zewnętrznym.

Organizacja

Ćwiczenie trwa od 40 minut do 2h i jest idealnym narzędziem, aby uczestnicy zdali sobie sprawę z jakimi uprzedzeniami i założeniami wchodzimy w każdą nową sytuację. Sama rozgrywka trwa od 10 do 30 min.

Ćwiczenie sprawdza się w małych grupach od 3 do 6 osób z kilkoma obserwatorami. Może być realizowane równolegle w kilku małych grupach.

Korzyści

  • Gra pokazuje, jak ograniczamy swoje myślenie i odrzucamy możliwości, jeśli nie pasują do naszych przyjętych wzorców.
  • Pozwala doświadczyć tego, jak ludzie nieświadomie podążają za swoimi założeniami i odkryć, że czasami trzeba podważyć głęboko zakorzenione założenia i przekonania, aby odblokować kreatywne i innowacyjne myślenie. 
  • Pokazuje wytrwałość i przełamywanie własnych barier, niezatrzymywanie się bez względu na przeszkody. 
  • Dążenie do celu, radzenie sobie z trudnościami i reagowanie na zmianę. 
Powrót do listy gier